Wykorzystanie sterowników logicznych w automatyzacji procesów przemysłowych

• Posted on: 13 March 2017
  • By: PB6
Politechnika Białostocka
Wydział Mechaniczny
prezentacja
bez aktywnego udziału
Sterowniki programowalne PLC są nieodłącznym elementem systemów automatyki i sterowania wszelkiego rodzaju współczesnych maszyn, urządzeń, procesów przemysłowych. Dzięki łatwości programowania i przeprogramowywania, stosownie do zmieniających się warunków pracy, łatwości utrzymania w ruchu technologicznym, niezawodności w warunkach przemysłowych, zyskały one na popularności i są obecnie wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale również i w usługach różnego rodzaju, np. przy realizacji projektów inteligentnych domów. Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie pracowników Wydziału Mechanicznego oraz bardzo dobrą bazę laboratoryjną proponuje się w ramach realizacji powyższego tematu, prezentacje mające na celu wykazanie użyteczności takich rozwiązań w praktyce inżynierskiej, jak i również w życiu codziennym. Poza samym sprzętem przedstawione zostaną praktyczne realizacje rozwiązań bazujących na sterownikach PLC, m.in. opracowane przez członków koła naukowego Automatyzacji Procesów Przemysłowych Wydziału Mechanicznego PB stanowisko do automatycznego butelkowania napojów, projekt Marbleway - finalista konkursu FESTO.
wszyscy zainteresowani
20 osób
Białystok, Politechnika Białostocka, Wydział Mechaniczny, ul. Wiejska 45C, Hall Wydziału Mechanicznego
24.05.2017