Kosmetolog – kosmetyczka czy lekarz?

• Posted on: 15 March 2017
  • By: PWSI
Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży
Instytut Medyczny Kosmetologia
Na stoisku zostanie zaprezentowana specyfika zawodu kosmetolog. Podczas gdy medycyna służy leczeniu chorób, opracowywaniu sposobów ochrony zdrowia i w pewnych aspektach - urody, kosmetologia związana jest z pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Działania kosmetologów mają na celu zwiększenie atrakcyjności fizycznej, uzyskanie zdrowego wyglądu oraz unikanie efektów starzenia się. Choć wskazane tu różnice pomiędzy kierunkiem lekarskim a kosmetologicznym dotyczą istotnych sfer, warto też wiedzieć, że po bliższym przyjrzeniu się specyfice zajęć i programowi, studia kosmetologiczne bardzo przypominają studia medyczne! Podczas spotkania będzie można poznać tajniki wykonywania niektórych zabiegów kosmetycznych takich jak: zabieg parafinowy na dłonie, makijaż dzienny czy manicure biologiczny.