Nauka na wyciągnięcie ręki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach

Pokazy ratownictwa, kolorowy świat chemii i biologii, gry językowe i animacyjne to tylko niektóre z atrakcji, które czekały dziś na dzieci i młodzież w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

Uczelnia włączyła się bowiem w ogólnowojewódzki XV Podlaski Festiwal Naukowy. Od połowy maja podobne spotkania odbywają się na wszystkich uczelniach w województwie podlaskim. PWSZ postanowiła wyjść z nauką wprost do każdego odbiorcy. Studenci i wykładowcy pokazali jej praktyczną i niezwykle atrakcyjną odsłonę.

Studenci i wykładowcy Wydziału Humanistyczno-Ekonomicznego zorganizowali:

• ZABAWA NAJLEPSZĄ NAUKĄ -  zajęcia animacyjne dla najmłodszych
  • LEGO NAJLEPSZĄ NAUKĄ - nauka poprzez programowanie klocków lego
  • GRY JĘZYKOWE – zabawa z językiem angielskim i rosyjskim

Studenci i wykładowcy Wydziału Politechnicznego:

• TERMOWIZJA W NAUCE I TECHNICE – zasady funkcjonowania kamery termowizyjnej
  • KOLOROWY ŚWIAT CHEMII I BILOGII – doświadczenia chemiczne i biologiczne
  • JAK WYTRZYMAŁY JEST MATERIAŁ BUDOWLANY - badania wytrzymałościowe materiałów budowlanych – wspólnie z pracownikami Centrum Transferu Technologii

Studenci i wykładowcy Wydział Ochrony Zdrowia zaprosili natomiast uczniów na:

• RATUJ ŻYCIE – czyli 5 stacji z pokazami ratownictwa medycznego
  • RATUJ ZDROWIE - pomiar ciśnienia i badanie poziomu cukru we krwi
  • BĄDŹ BEZPIECZNY - centrum kryminalistyczne oraz strzelnica interaktywna
  • DŁONIE ZDRADZĄ Ci WSZYSTKO – masaże dłoni, zabiegi pielęgnacyjne, porady kosmetyczne

Mury PWSZ łącznie przekroczyło dziś ponad 500 osób, zarówno uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, jak i szkół ponadgimnazjalnych. Wszyscy mogli się przekonać, że nauka… jest na wyciągnięcie ręki.